Як стати успішним інвестором? Рекомендації спеціалістів

Здавалося б, інвестувати в криптовалюту не складніше, ніж в акції, індекси та ф’ючерси. Але чому тоді багато хто втрачає гроші? По-перше, через жадібність люди починають спекулювати із завищеними ризиками, а по-друге, необхідно знати ази інвестування, які не зводяться до гри – купив нижче, продав вище.

Ми проведемо вас за правилами та принципами інвестування , які були сформовані легендарними інвесторами минулого століття. Вивчіть ці правила, на криптовалюті вони працюють ідеально. Будь-який криптовалютний актив рухає натовп трейдерів зі своїми страхами та пристрастями. Якщо ви знатимете, як помиляються новачки і як працюють професіонали, вам не доведеться вчитися на власних помилках. Адже навіть з однією з найдорожчих і найпопулярніших криптовалют біткоіном (BTC)  важливо не просто купувати монети, а розуміти, куди інвестувати кошти .

Правила інвестування

Щоб було простіше, ми виділили 8 правил грамотного інвестора. Хороший фахівець дисциплінований, він перевіряє кожен прогноз, вибирає найбільш правдоподібний сценарій і якнайшвидше вкладає гроші. Дотримуйтесь порад експертів, щоб правильно інвестувати у криптовалюту.

Ми не будемо вас вчити ринковим трендам та технічним індикаторам – це вже технічна складова. Важливо розвинути у собі дисципліну та напрацювати певні психологічні навички для торгівлі на біржі криптовалют . Також вам доведеться закривати невдалі угоди, перш ніж вони почнуть негативно впливати на вас.

Розробте інвестиційний план

Заздалегідь плануйте свої дії – як інвестуватимете, в які активи і за яких обставин. Продумайте точку входу в актив, за якими цінами купувати криптовалют , які будуть умови її продажу. Перед інвестуванням обов’язково зробіть список криптовалют, які є найбільш привабливими на даний момент.

Прогнозуйте ринок самостійно, не слухайте підказників. Вони можуть використовувати іншу систему, інший підхід до інвестування, тому, слухаючи їх, ви просто заплутаєтеся і втратите гроші.

Виявляйте гнучкість

Ринок криптовалют мінливий . Для збереження та збільшення капіталу вам доведеться підлаштовуватися під нього, торгуючи в рамках поточної ринкової тенденції. Коригуйте інвестиційний план щоденно, якщо ситуація в активі швидко змінюється.

Нова інформація, новини, політика, чутки тощо серйозно впливають на ринок криптовалют. Той же біткоін вкрай схильний до політичних впливів, а ефіріум (ETH)  якісно відпрацьовує форки (ефір росте перед відгалуженням і падає після виходу форка). Якщо ви хочете знайти ідеальну точку входу, вам доведеться враховувати ці нюанси.

Не розпилюйтесь

Виберіть кілька криптовалют і працюйте лише з ними. Не потрібно розпорошуватися та інвестувати в десятки чи сотні монет, як це роблять недосвідчені новачки. Сконцентруйтеся на зрозумілих вам активах, вивчіть економіку даних платформ, вивчіть біографію розробників, їхні плани та цілі.

Припустимо, у вас є $10000, і ви хочете вкласти їх у криптовалюту. Вивчіть 3-5 проектів – не більше: чим більше інформації у вас буде в голові, тим сильніше ви плутатиметеся. З’являться складнощі з управлінням грошима, буде важче вести відкриті раніше позиції.

Вивчіть фінансові показники

Не забувайте аналізувати біржові показники криптовалюту. У мережі є спеціальні послуги, що дозволяють сортувати монети за швидкістю зростання, капіталізації та обсягом торгів. Зверніть увагу на темпи зміни курсу – як швидко змінюються котирування протягом дня, який відсоток.

Важливо встановити причини, з яких інвестори вкладатимуть гроші в токени після вас. Якщо проект є перспективним, він буде привабливим для вкладників. Інвестори куплять криптовалюту компанії і отримають прибуток зі зростання котирувань. При цьому не варто спекулювати – вкладайте гроші на 6-12 місяців, щоб отримати максимальну вигоду.

Зберіть інформацію про команду та біографію розробників

Те, що чекає на криптовалюту в майбутньому, сильно залежить від людей, які перебувають у керівництві проекту. Зберіть максимум інформації про кожного розробника, копайте глибоко – оцініть його рівень репутації, чим він займався, наскільки був успішний, наполегливий, амбітний, який має характер. Тільки після цього інвестуйте в криптовалюту.

На сайтах блокчейн-проектів ви знайдете дорожню карту із планами подальшого розвитку компанії. Подана в ній інформація допоможе виявити дати активного впровадження нововведень. Нововведення сприятимуть стрімкому зростанню токенів і на цьому можна заробити. Використовуйте це як підказку для вибору правильного криптопроекту для інвестицій.

Проаналізуйте продукт

Проаналізуйте зміст проекту, платформи або сервісу на основі блокчейн-технологій, добре розберіться в тому, чим забезпечена вибрана криптовалюта. Не вкладайте гроші в монети тих компаній, які з’явилися звідки. Якщо власник та розробники ховаються, можливо, тут справа нечиста. У 2016-2017 роках було багато випадків, коли проводилися ICO , потім виставлялися на біржу криптовалюти нових проектів, інвестори купували їх монети, а через місяць розробники зникали з грошима вкладників.

Навіть якщо взяти топові проекти, наприклад йота (IOTA) , вони теж не ідеальні. Вам, напевно, відомо, як засновники деяких блокчейн-платформ продали криптовалюту на величезні гроші після першого ж стрибка курсу монети.

Не орієнтуйтесь на капіталізацію всього ринку

Ринок криптовалют падає, а ви боїтеся купувати монети цікавої компанії? Не бійтеся. Не має значення, зростає цей ринок або перебуває у фазі тимчасової корекції. Якщо ви бачите, що проект є перспективним – вкладайте гроші. Можливо, саме його монета зросте в ціні, а решта впаде. Уявіть собі, яким буде цей зріст – біткоїн та ефіріум відпочивають.

Заборони криптовалюту також не повинні лякати – це нормально, банкіри бояться цієї індустрії, оскільки вважають її небезпечним конкурентом.

Не поспішайте розлучатися з грошима

Якщо ви подивилися десятки криптовалют і не змогли знайти відповідний актив для інвестування, краще збережіть кошти, не вкладайте їх абияк. Неблагонадійних варіантів повно, що підходять для безпечних інвестицій – мало.

Короткострокові угоди – зло

Не укладайте короткострокові угоди, такі інвестиції в криптовалюту рідко закриваються плюс і сильно розгойдують нервову систему продавця. Якщо ви пожадували і відкрили таку позицію, закрийте її в безпечному місці або переведіть у беззбиток відразу, як вона вийде в невеликий плюс. Короткостроковий прибуток необхідно закрити миттєво – це синиця в руках.

Принципи інвестування

Принципи грамотного інвестування також є важливими, як і правила. Їхня відмінність полягає в тому, що правило – це неухильна вимога, яку необхідно виконувати, а принципи – основоположні твердження, що базуються на досвіді професійних інвесторів.

Ми розглянемо 10 принципів, знання яких допоможе вам укладати угоди набагато ефективніше.

Рекомендація: достатньо мати у своєму портфелі 5 криптовалют – купіть їх і тримайте, раз на 3-6 місяців знімаючи прибуток. Деякі платформи навіть платять дивідендний відсоток за те, що ви будете тримати їх монети на рахунку. Один з таких проектів – AION , що виплачує 6,25% річних. Можете його взяти на озброєння.

Не відтягуйте момент інвестиції

Найкраще вкласти гроші сьогодні, не відкладаючи момент інвестування на завтра. Щоб жити розкішно, іноді доводиться ризикувати. Якщо немає грошей для покупки криптовалюти, заощаджуйте. Саме так свого часу вчинив Уоррен Баффетт у випадку із традиційною фіатною біржею. Він складав цент до центу, долар до долара, щоб стати інвестором якомога раніше.

У результаті Баффетт став учасником торгів і за 35 років збільшив капітал із $100000 до $5000000000 – чудовий результат! Бажаєте стати професійним інвестором – робіть як він!

Вкладайте гроші в ту криптовалюту, яка вам подобається

Це неможливо заперечити, адже це твердження самого Уоррена Баффетта. Він підтвердив його власним досвідом. Так він користувався бритвою Gillette, і знаючи, що продукція цього бренду якісна, свого часу придбала 9% акцій компанії, заробивши 350% за раз. Ще один цікавий випадок – придбання акцій газети Washington Post, його підписали на неї. У кризові 1972-74 роки акції бренду впали на 40%. Уоррен Баффетт не злякався краху і викупив величезний обсяг акцій компанії на суму $1000000. Пізніше акції компанії зросли у 100 разів, принісши диво-інвестору 1 млрд. доларів США.

Не розбираєтеся в монеті – не лізьте

Не сприймайте прогнози аналітиків серйозно. Вам можуть розповідати, що біткоїн зросте у 100 разів чи більше – прислухайтеся, але не поспішайте довіряти таким прогнозам. Торгівля, що базується на думці іншої людини, буде збитковою. Ця помилка трейдингу є дуже поширеною серед новачків. Якщо інвестор покладається лише на себе, результативність укладання угод буде найвищою.

Вкладайте гроші в криптовалюти, в яких знаєтеся. З’явилася нова крипта – вивчіть її, але не поспішайте інвестувати.

Зливайте збиткові позиції

Не церемонься з криптовалютами, які завдають збитків, у вашому фінансовому портфелі обов’язково будуть такі. Люди іноді помиляються, і якщо ви неправильно спрогнозували ситуацію по монеті, купили її, а вона полетіла в прірву, терміново позбавтеся її.

Важливо економити не лише гроші, а й нерви, адже інвестор із порушеною психікою не здатний приймати адекватні рішення. Важливо прибрати з ринку збиткові угоди та захистити прибуткові, перевівши їх у беззбиток (використовуйте спеціальні біржові ордери).

Ціна враховує все

Зростання будь-якої криптовалюти – це розквіт блокчейн-проекту. Якщо в компанії справи йдуть у гору, її платформа цікава і має попит, її криптовалюта зростатиме. Тому перед інвестуванням дивіться, чим займається компанія, досягла успіху вона на ринку чи ні. Токени деяких платформ є бульбашками, а вони мають бути забезпечені реальним продуктом чи цінністю. Переоцінені криптовалюти треба скидати, недооцінені – купувати.

Вкладайтесь у топові монети

Інвестиції пов’язані з ризиками. Вкладайте гроші тільки в ті проекти та галузі, які найбільше капіталізовані. На будь-якому сайті про криптовалюти ви знайдете топ монет за рівнем популярності. Почніть розглядати топ-10 найкращих криптовалют  і вкладайте гроші в ті з них, які дійсно вам цікаві.

Криптовалюти, відомі у всьому світі менше схильні до локальних ризиків, вони більш надійні та стабільні. Інвестиційний ризик можна звести до мінімуму, якщо купити крипту основної мережі та її форків, рівномірно розподіливши гроші між цими проектами.

Приклад покупки ефіру. Можна придбати ETH, але краще придбати пакет монет – ETH, ETC, ETZ та EMD.

Приклад покупки біткоїну. Можна купити BTC, найкращий варіант – LTC, BTC, BTG, BCH.

Шукайте переможців

Кризові періоди трапляються у будь-якої компанії та у будь-якої людини. Вам потрібна підтримка, тому шукайте однодумців, яких можна звернутися за допомогою. Об’єднавшись з ними, можна досягти кращих результатів. Це стосується й інвестування. Наприклад, роботу з аналізу криптовалют можна розподілити між кількома людьми.

У будь-якому бізнесі є переможці та ті, хто програв. Ваше завдання полягає в тому, щоб працювати з лідерами – успішними, успішними людьми, яким дійсно цікава криптоіндустрія. Якщо людина стала вашим партнером тільки через можливість заробити, толку з неї не буде. Відштовхуйтеся від топ-10 найперспективніших криптовалют 2018 року .

Розраховуйте та аналізуйте

Аналізуйте! Це не гарантує успішного укладання угоди, але водночас допомагає стати дисциплінованим інвестором, який розглядає кілька варіантів розвитку подій і лише потім вкладає гроші у криптовалюту.
Читайте економічні новини, чати криптоспільств, форум bitcointalk, і ви підвищите свої шанси на успіх. Аналізуйте ринок самостійно, адже саме ваш прогноз буде найточнішим.

Майбутнє – частина історії проекту

Вивчіть історію компанії, у крипту якої збираєтесь вкласти гроші. Дорожня карта – це теж історія, але ці події відбудуться в майбутньому, коли проект поступово впроваджуватиме нововведення, масштабуючись і покращуючи інфраструктуру платформи.

Важливо не панікувати і пам’ятати, що хороша компанія в будь-якому разі відновиться і неважливо як сильно обвалився ринок. У 1998 році багато хто втратив можливість заробити, злякавшись сильного обвалу фондових майданчиків США. Так були справи і з біткоіном, коли після обвалу в 2017-2018 роках з $19000 до $6000 монету можна було купити дешевше.

Наберіться терпіння

Складно сказати, що станеться з криптовалютою в найближчому майбутньому, але можна припустити, що буде з компаній у довгостроковій перспективі через 2-3 роки. Ставлячи на грамотне керівництво, багато хто вкладає гроші довгостроково, відмовляючись від спекуляцій на ринку і навіть отримуючи дивіденди.

Уоррен Баффетт рекомендує аналізувати компанію, яку ви збираєтеся вкласти кошти. Його метод добре підходить і для ринку криптовалют. На ретельний аналіз активу можуть піти тижні. Після складання прогнозу можна купувати монети і тримати їх місяці чи роки – чим довше, тим краще кожен квартал знімаючи трохи прибутку.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close