Яку криптовалюту майнити? Топ – 10 перспективних варіантів+3 для геймерів

2017 року стався справжній бум на ринку криптовалют. Фінансові аналітики були здивовані тим, що криптовалюти почали рости як на дріжджах. Коли курс біткоїну підскочив до 10 тисяч $, багато людей кинулися гарячково майнити собі криптовалюту, але не всі вони знали, яку криптовалюту майнити і як це робити правильно, саме тому багато хто зазнав фіаско.

Що таке криптовалюта – простими словами про складне

Перш ніж починати майнити криптовалюту, треба зрозуміти, що це таке. Для цього необхідний маленький лікнеп на цю тему. Якщо говорити науковою мовою, то криптовалюта будується на хеш-функції, яка має дуже велику кількість варіантів відповіді, але серед них лише один є вірним.

Суть майнінгу зводиться до того, щоб знайти той варіант, який буде прийнято. Якщо говорити простіше, то криптовалюта це така цифрова валюта, яка базується на якомусь методі шифрування. На ньому можна заробити, якщо вдасться підібрати правильний шифр.

Вирішення криптографічних завдань вимагає великої продуктивності комп’ютера, тому майнери набувають великої кількості відеокарт і намагаються встановити потужніший процесор.

Кожне вирішене завдання створює блокчейн – низку транзакцій, в якій знаходиться інформація про всіх учасників системи. Саме з неї відбуваються грошові перекази з мінімальною комісією.

Майнінг часто відбувається в пулі – об’єднанні безлічі комп’ютерів з усіх куточків світу, що працюють разом для майнінг.

Чи варто майнити биткоін?

Найпершою криптовалютою був Біткоїн. Він з’явився у 2009 році та спочатку був дуже дешевим. Тоді для того, щоб отримати 1 долар, потрібно було мати 1300 Біткоїнів. Зараз ситуація кардинально змінилася, тепер один Біткоїн продається за 240 тисяч карбованців або 4 тисячі доларів.

Біткоїн все ще популярний, але ця популярність створює великі проблеми при майнінг Біткоїна. Його майнят у величезних масштабах і тому конкуренція просто нестерпна. Якщо у вас не найпродуктивніший комп’ютер і ви питаєте себе, яку криптовалюту майнити, то не наважуйтесь вибрати Біткоїн.

Яку криптовалюту майнити, як альтернативу Біткоїну?

У 2017 році з’явилося багато альтернатив Біткоїну. Молоді кріптовалюти з’являються дуже швидко, їх курси змінюються дуже швидко і тому не завжди вигідно ставити на темного конячка.

Ось список одних із найкращих криптовалют:

1. Bitcoin

2. Ethereum

3. Bitcoin Cash

Це 3 найпопулярніші криптовалюти. Головні альтернативи Біткоїна за ціною – саме Ethereum та Біткоїн кеш.

4. Monero

5. Litecoin

6. Zcash

7. Dash

Серйозна альтернатива Біткоїну має кілька цікавих відмінностей від нього. Про відмінності Dash від Біткоїн розповімо далі.

8. Decred

9. BitConnect

10. Korecoin

Не найдорожчі валюти, але на них варто звернути увагу. Вони відчувають підйом у числі трейдів.

Поговоримо конкретно про кожну криптовалюту: ТОП-7

Bitcoin
Про Біткоін говорилося вище, тому додати особливо нічого. Просто скажемо ще раз, що конкуренція на ринку майнінгу Біткоіна просто божевільна.

Bitcoin Cash
Ця криптовалюта з’явилася в серпні 2017 року як одне з відгалужень Біткоіна. Вона використовує протокол, відмінний від протоколу в оригінальному Біткоїні, але це не погано. Новий протокол дозволив знизити комісію та підвищити швидкість транкзації. Bitcoin Cash сильно конкурує з Ethereum , тому що ціна в обох валют дуже довго була схожою. Загалом зараз працює близько півмільйона блоків. З іншого боку, у цієї криптовалюти є великий недолік, за годину з’являється лише 5 блоків, це дуже мало, але прибуток все одно досить високий. Зміни складності цієї криптовалюти досить позитивні. Складність падає. Одна одиниця Bitcoin Cash на сьогоднішній день коштує цілих 360 доларів, і це далеко не межа. Максимум уже складав майже 700 доларів.

Ethereum
Це гідний конкурент Біткоіна. Його створив Гевін Вуд у 2013 році. Ця криптовалюта розвивається дуже швидко і тому якщо її майнити, то це буде непогана інвестиція в майбутнє. Вже зараз вартість близько 0.07 Біткоїнів, при цьому її курс до Біткоїна збільшується досить непогано. Якщо хочеться майнити дорогу криптовалюту, то це хороший вибір. За годину з’являється 117 блокчейнів. Це – велика прибавка до вже існуючих чотирьох мільйонів блоків. Єдина проблема – складність (показує, наскільки складно знайти необхідний хеш) майнінгу. Вона має тенденцію до зростання. Стан курсу на початок жовтня 2017 для Ethereum: 1 Ethereum коштує 311 доларів.

Monero
Ця криптовалюта працює за протоколом Рона Рівеста та Яеля Таумана. Головна фішка цієї криптовалюти – анонімність усіх користувачів. Якщо більшість криптовалют працює за принципом псевдонімності, то тут має місце лише анонімність. Майнінг цієї криптовалюти йде переважно на відеокарті, тому не варто навіть намагатися, якщо ваша відеокарта має слабку продуктивність. У світі працює близько півтора мільйона блоків, при цьому за годину з’являється по 30 нових блоків. Складність не дуже висока, але є недоліки. Якщо порівнювати транзакції Біткоїна та Monero, то видно колосальна різниця в місці, що займається транзакціями. Одна транзакція Monero займає у 8 разів більше місця, ніж транзакція Біткоїна. Також можна деанонімізувати деякі транзакції.1 Monero коштує 91,5 долара і після недавнього спаду цей курс обіцяє непогане зростання

 

Litecoin
Це ще одне успішне відгалуження від Біткоіна. З технічної точки зору він не сильно відрізняється від Біткоїна, раніше відмінність була більш істотною, але потім досвід Litecoin щодо вирішення проблем масштабування був застосований для Біткоїна. Загалом налічується понад 1 290 000 блоків. У годину з’являється 24 блоки з цією криптовалютою. Складність цієї криптовалюти також дуже низька, що компенсує невелику ціну валюти. Майнінг цієї криптовалюти не виглядає специфічно і серйозно пов’язаний з часом, тому що мережі з майнінгу Litecoin працюють наступним чином: за перебування першого блоку дається 50 лайткоїнів, а після кожних 840000 блоків ціна падає вдвічі. Якщо хтось наважився, яку криптовалюту він майне і його погляд упав на Лайткоін, то варто поспішити. 1 Litecoin коштує всього 52 долари, за курсом на 8 жовтня 2017 року,

ZCash
Ця криптовалюта з’явилася у 2016 році. Приватність у ній стоїть на дуже високому рівні, незважаючи на те, що Zcash забезпечує вибіркову прозорість транзакцій, тобто платежі публікуються в загальнодоступному блокчейні, проте інформація про відправника, одержувача та розмір транзакції приховується. Важливо відзначити, що Zcash легко переводиться в Біткоїн і дуже популярний на ринку криптовалют. Загалом працює близько двохсот тисяч блоків цієї криптовалюти, при цьому за годину з’являється близько 24-х блоків. Складність є досить низькою і має тенденцію падати. Ціна однієї одиниці Zcash складає цілих 254 долари за курсом на 8 жовтня 2017 року.

Dash (Darkcoin)
Ця криптовалюта у 2015 році була на п’ятому місці з капіталізації. Майнити цю криптовалюту варто тим, хто хоче бути повністю анонімним. Якщо вибираючи, яку криптовалюту майниути, ви ставите не перше місце низькі витрати на майнінг, то Dash вам ідеально підходить.

Ця криптовалюта має найнижчі енерговитрати на майнінг, який ведеться прямо з відеокарти. Також система криптовалют Dash розвивається залежно від інтересів клієнтів. Механізм децентралізованого управління робить так, що не певні програмісти планують курс розвитку валюти, а всі користувачі можуть прикласти до цього руку. Один даш коштує 314 доларів. Всього існує близько 750 тисяч блоків, при цьому середній час між появою блоків дорівнює годині і 46 хвилин. Складність у даної криптовалюти не дуже висока, тому майнінг і дуже витратний.

Думаю, що наступні криптовалюти не увійдуть у топ, оскільки вони не дуже популярні. Однак, через невелику популярність і конкуренція не висока. Тому на них варто звернути особливу увагу майнерам-початківцям.

Складність цих криптовалют дуже низька, тому для майнінгу не потрібна космічна продуктивність або величезна ферма з майнінгу. Майнити Decred, BCC і Korecoin можна зі звичайного комп’ютера.

Ще +3 криптовалюти, які можна майнити

 1. Decred
  Відносно дешева криптовалюта, яка має всі технічні характеристики Біткоіна. Збіг технічних характеристик пояснюється тим, що над Decred працювали програмісти, які брали участь у розробці Біткоіна. Ця криптовалюта не дуже популярна, тому при її майнінгу практично не помітна конкуренція. Є велика вада, ця криптовалюта не котирується на багатьох біржах. Оскільки ця криптовалюта дуже поширена, немає серйозної статистики кількості блоків. Можна тільки сказати, що зараз існує близько п’яти тисяч блоків.
 2. BitcoinConnect
  Ця криптовалюта має гарний потенціал на ринку, з літа 2017 року продовжує збільшуватися в ціні. Коштує 144 долари (стан курсу на 08.10.2017). Також не можна не сказати, що ринок BitcoinConnect неймовірно гнучкий. Bitconnect показує суттєвий щоденний обсяг торгів у розмірі $9,2 млн., це перевищує обсяг торгівлі для багатьох криптовалютів, які існують вже довгий час. Також BCC стоїть на 13-му місці з ринкової капіталізації. Це серйозна заявка для ринку криптовалюти, тому майнінг BitcoinConnect має гарні перспективи.
 3. Korecoin
  Криптовалюта Korecoin відноситься до сімейства Біткоіна, також один блок Korecoin важить менше половини мегабайта. Зараз на ринок поставлено 1,830,949 KORE, не так багато, як у випадку з більшими валютами, але це число постійно зростає.

Ігрові криптовалюти – майнінг для лінивих

Не можна скидати з рахунків ігрові криптовалюти. Багато хто з них майне методом, який називається pos-майнінг (криптовалюта, що лежить в гаманці, збільшується на певний відсоток через деякий час).

 1. Universe

Це криптовалюта для ігор. До неї застосовується pos-майнінг, який дає приріст приблизно 8 відсотків щомісяця. Ця криптовалюта дозволяє уникнути великих комісія при донаті в ігри. Однак, на даний момент тільки гра Kosmos активно підтримує введення та виведення Universe. До 2018 року кількість ігор, що працюють з даною криптовалютою збільшиться в рази, додадуться такі проекти, як Dark Abyss of the Universe, Черга. З цієї причини Universe – криптовалюта, майнінг якої – інвестиції в майбутнє та гарний варіант для геймерів.

За створення одного блоку користувач отримує 240 одиниць криптовалюти. На даний момент загальний обсяг монет Universe складає 112 мільйонів штук. Одна одиниця Universe дорівнює 0.0000048 Біткоїнів. Такий курс виглядає похмуро, але якщо не думати про те, що курс Universe постійно зростає, як і кошти на гаманці її користувачів.

 1. HYPER

HYPER – ігрова криптовалюта, що з’явилася у 2014 році. Зараз ринкова капіталізація Hyper-а дуже мала, але є й великі переваги над іншими криптовалютами. HYPER – енергоефективна валюта, отже, її майнінг не коштуватиме колосальних коштів. Щоб користуватися цією криптовалютою не потрібно вносити жодних початкових капіталів, а майнити можна в мультипулі (кулі з великою кількістю підключених комп’ютерів).

PoS – майнінг також доступний для HYPER. На місяць сума на гаманці HYPER може збільшуватись приблизно на 5 відсотків. Нагорода за 1 блок за типового майнінгу становить 72.5 HYPER-одиниці. Інфляція не дуже велика, а час між появою блоків менший за хвилину.

Графік криптовалюти Hyper, який показує, що валюта дуже стабільна. Зростання відбувається часто, кожні кілька годин.

Через низький курс зростання не дуже помітне, але коли HYPER стане більш популярним, його майнери отримають довгоочікуваний прибуток.

Є гра HYPER. У ній використовується ця валюта. Часті турніри із призовим фондом з HYPER-ів відіграють важливу роль у популяризації цієї криптовалюти.

Можливість застосовувати pos-майнінг для ігрової кріптовалюти підходить тим, хто не боїться інфляції, готовий почекати і не хоче вичавлювати всі соки з процесора або відеокарти.

Як майнити без потужного процесора та відеокарти?

Якщо ви вирішуєте, яку криптовалюту майнити, але потужність заліза не дозволяє майнити більшу частину криптовалют, то можна спробувати майнити криптовалюту жорстким диском.

Місткість жорсткого диска від 2-х ТБ (терра байт) підходить для майнінгу такої валюти, як Burst або STORJ.

 1. STORJ

Майнінг цієї криптовалюти заснований на тому, що ви здаєте місце на своєму жорсткому диску в оренду таким сервісам, як Amazon або Dropbox.

1 STORJ коїн коштує лише 0,4 долара, але вам платять приблизно 0.015 доларів за ГБ. Усі витрати на електроенергію покриваються при здачі щонайменше 400ГБ.

 1. Burstcoin

Майнінг цієї криптовалюти також здійснюється за допомогою жорсткого диска. Витрати електроенергії та ресурсів комп’ютера мінімальні, як і вимоги до заліза. Потрібно мати багато місця на жорсткому диску.

Майнінг виглядає так: спочатку обчислюється великий набір даних. Ці дані зберігаються на жорсткому диску комп’ютера. Далі кожен майнер читає якесь підмножина із власних збережених даних та повертає дані у вигляді інтервалу часу. Блок створюється тим майнером, інтервал часу якого мав мінімальний. Автор блоку отримує гроші.

Головна фішка цієї криптовалюти в тому, що можна проводити децентралізовану торгівлю між будь-якими двома криптовалютами, тобто не потрібні біржі для продажу криптовалют.

Чому треба майнити криптовалюти?

Якщо ви поставили питання, яку криптовалюту майнити, то ви повинні знати переваги криптовалют над простими грошима. Якщо ця частина вам ще не зовсім зрозуміла, то пропонуємо ознайомитися з основними плюсами криптовалют.

 • Великі криптовалюти демонструють стабільне зростання. Зазвичай валюти, які дешевші за мільйонну частину Біткоїна не дуже стабільні, а ті, які стоять більше виглядають більш стійко.
 • Довіра. Біржа криптовалют більш застрахована від краху, ніж біржа звичайної валюти. Чим більше людей довіряють криптовалюті, тим менша ймовірність її краху.
 • Захищеність. Криптовалюта децентралізована, тому не може виникнути ситуації як із звичайними банками, коли хакери зламують сервер і гроші вкладників зникають.
 • Конфіденційність. Багато криптовалюти працюють за принципом псевдонімності, що передбачає кристальну прозорість угод без згадки персональних даних учасників угоди.

Чи є ризики?

Основний ризик для майнерів криптовалюти – ставлення держави до криптовалют. У Китаї, Еквадорі, Бангладеш, Болівії, Ісландії, Індії, Швеції, Таїланді і навіть у Росії. Хоча з Росією ситуація неоднозначна. Якщо вірити документам, то криптовалюти, зокрема й Біткоїн, дозволені в РФ, але насправді банки країни не схвалюють інвестиції у цифрові фінансові інструменти.

Невелике зауваження та поради автора

Ринок криптовалют хоч і виглядає стабільним, але його іноді трясе. Різке зростання криптовалюти багато хто називає ефектом міхура, тобто, панікери стверджують, що вся криптовалюта обвалиться. Не думаю, що варто слухати таких людей. Вони просто не розуміють механізму роботи криптовалюти і навіть не здогадуються, що чим більше людей довіряються криптовалюті, тим міцніші в неї позиції.

Для новачків, які думають, яку криптовалюту майнити, я дав би кілька порад:

 1. Насамперед, не починайте майнити з великої криптовалюти. Щоб майнити той же біткоїн люди створюють величезні ферми з десятками комп’ютерів і потужними відеокартами, і процесорами. Якщо у вас немає такого обладнання, то варто почати з чогось маленького, адже курочка по зернятку клює.
 2. По-друге, майніть у компанії. Я миттю згадував про це на початку статті, але працювати соло не вигідно. Найкраще підключитися до якогось пулу. Так, у пулі заробіток ділиться між усіма учасниками, але поділ працює за принципом: «Кожному за заслугами». Отримувати в пулі багато не вийде, але трохи краще, ніж нічого. Якщо робота йде в мультипулі, то продуктивність у сотні разів вища, а отже, фінанси збільшуватимуться частіше.
 3. І, головне, регулюйте свої фінансові витрати. Багато майнерів йдуть у мінус, оскільки витрачають занадто багато електроенергії на майнінг такої криптовалюти, яка дуже вимоглива до ресурсів. Як уже писали вище, найдешевша з найпопулярніших – Dash. Тому для майнерів із невеликим стартовим капіталом відповідь на запитання «Яку криптовалюту манити дешево?» Відповідь – Dash.

Яку криптовалюту майнити ми розібралися, залишилося тільки побажати удачі на ринку криптовалют. Не виводьте криптовалюту відразу, пам’ятайте, що з її тенденціями зростання незначна сума за місяць може стати просто величезною.

 

 

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close