Куди інвестувати гроші? ТОП-9 варіантів у 2022 році

Радянське минуле починає потроху залишати свідомість людей і багато хто шукає варіанти пасивного заробітку. Відкривати свою власну справу багатьом здається надто складною, а голлівудські фільми привчили нас до того, що можна просто вкласти гроші в різні проекти та фінансові інструменти, і заробляти на цьому. І тут є два варіанти – довіритися експертам чи щось шукати самому.

Враховуючи далеко не найвищий рівень знань більшості консультантів, найчастіше можна прийняти вірне рішення просто погугливши інформацію про варіанти самостійно. Тобто підібрати напрямок, а далі вже вивчати докладно та приймати рішення, зваживши всі “за” та “проти”. Розглянемо найпростіші рішення куди краще інвестувати гроші у 2022 році, які можуть бути корисні звичайній людині, далекій від фінансів, а також інвесторам-початківцям.

ТОП-9 варіантів куди інвестувати гроші

Безперечно, головною метою вигідного вкладення грошей є отримання прибутку. Але сучасна економічна ситуація в Росії така, що іноді просто зберегти і не втратити буде більшим успіхом.

На тлі дуже популярних нині розмов про безперспективність російської економіки та майбутній апокаліпсис, ідеї просто купити долар і чекати коли все впаде, здаються цілком здоровими. Але біда в тому, що всі ці аналітики, які дуже і дуже переконливо кажуть, спеціально використовуючи незрозумілу більшості людей термінологію, легко перевзуться і потім розповідатимуть про те, що долару кінець, а ось фондовий ринок – саме те, щоб вкластися . Істина, як завжди, десь посередині.

Тому спробуємо вибрати найпопулярніші варіанти, куди можна інвестувати гроші , і категорії інструментів куди краще вкласти гроші саме в 2022 році .

1-й варіант: “Валюта”

Що може бути простіше купівлі валюти та очікування її зростання? Мабуть, нічого. Саме такий варіант вкладення грошей віддає перевагу більшості жителів нашої країни. Майже у кожного є заначка у валюті, деякі просто чекають, інші ж продають її за зростання і потім знову купують.

Якщо мова йде не про ринок форекс і заробітку з кредитним плечем , то купувати потрібно не замислюючись і просто терпляче чекати. У будь-якому випадку зараз ситуація така, що чекати зміцнення гривні просто нема з чого, для цього немає підстав і передумов.

Отже куди (в яку валюту) краще інвестувати гроші, чи це невеликі суми грошей, чи цілі статки. Давайте розбиратися:

 1. Купівля долара . Досить стійка валюта , яка вже не перший рік показує впевнене зростання до інших валют. Вкладення можна назвати надійним, але в той же час слід враховувати один простий факт – державний борг США як бомба уповільненої дії, яка може рвонути в будь-який момент.
 2. Купівля євро . Менш ризикований варіант вкладення, тому що свої проблеми європейці спокійно і без істерики вирішують і досить ефективно. Тобто чекати краху єврозони, як це було модно, у 2010-2015 роках вже не доводиться. Проте є і негатив у такому варіанті інвестування коштів. Політика європейського центрального банку передбачає утримання низького обмінного курсу з доларом , це важливо для експорту (а Німеччина, Франція та Італія експортують дуже багато). Враховуючи, що пара євро/долар – головна на валютному ринку, багато хто воліє тримати заощадження приблизно навпіл у євро та доларах.
 3. Швейцарський франк та японська єна . Це може здатися екзотикою, але названі валюти є надійними , причому франк, напевно, навіть більшою мірою, оскільки японський центробанк дуже активно протидіє зміцненню ієни. Таке вкладення грошей підійде тим, хто більше переймається збереженням своїх коштів, і не переслідує спекулятивних цілей. Водночас будь-яка криза призводить до зміцнення захисних активів , до яких і належать франк та ієна, тому у разі падіння світової економіки можна дуже непогано заробити. Цікавим є той факт, що вони ростуть навіть щодо долара, тобто в кризу стають найприбутковішими валютами . Вони можна сміливо інвестувати невелику частину грошей.
 4. Британський фунт . Хто б і що не говорив, але всім відома висока волатильність фунта. Він може місяць безперервно зростати, а потім два місяці також безупинно падати. І все це відбуватиметься без будь-якого фундаментального обґрунтування. Втім, аналітики, звичайно, згодом придумають пояснення, але далекій від аналізу людині це не допоможе. Тому від вкладень у фунт краще відмовитись, особливо на тлі невизначеності щодо виходу Великобританії з Євросоюзу, який періодично стикається з деякими труднощами. Навіщо розбиратися, які перспективи у чергового плану виходу в Парламенті Англії, якщо метою є просто вкластися у валюту. Загалом, фунт для більш обізнаних у торгівлі людей.
 5. Інші відомі валюти краще не розглядати як варіант куди можна вкласти свої гроші, так як це буде такий же ризик, як і якщо тримати капітал у гривнях.

2-й варіант: “Інвестиції в інфо-сайти”

Інформаційні сайти в інтернеті – це дуже перспективна сфера вкладень грошей. В даний час сайти практично нічим не поступаються реальному бізнесу. Власники популярних інформаційних інтернет-ресурсів заробляють добрі гроші, і це факт. Прибутковість може бути найрізноманітніша, і залежатиме вона від способів монетизації сайту, які Ви будете використовувати.

Загалом, потенційні варіанти заходу в цю нішу:

 1. Створення сайту з нуля та його розкрутка . Дуже важкий варіант, який вимагає великих знань у сайтобудуванні та seo-просуванні, а також купу часу та праці. Середній час, який потрібно на те, щоб сайт почав приносити гроші (я не говорю зараз про великі гроші) від року і більше. До того ж потрібно інвестувати чимало грошей, і сума вкладень безпосередньо впливатиме на швидкість просування. Звичайно ж можна створити і просунути сайт, не вклавши практично жодної копійки, якщо Ви знаєтеся на тематиці сайту, і самі пишіть статті (ведете блог), але це може затягнутися надовго.
 2. Купівля розкрученого сайту, що вже приносить дохід . Цей варіант набагато простіше, тому що Ви купуєте вже розкручений сайт, який приносить добрі гроші. Але тут з ходу потрібна велика сума, тому що добрі сайти коштують дорого. Ваше завдання, утримувати його на плаву після покупки, та розвивати далі, а для цього потрібні великі знання у seo-просуванні, та й взагалі у тематиці сайту. Окупність такого проекту буде в середньому від 1 року та більше.

Необхідно в той же час розуміти, що не можна вкласти гроші в сайт зі 100% упевненістю в тому, що зможете повернути ці гроші і заробити. Як і в будь-якій іншій ніші, тут є ризики, причому тут їх набагато більше, ніж, наприклад, при інвестиціях у фондовий ринок. Які ризикиСкажу перше що спаде на думку : злом сайту хакером, виключення сайту з пошукової видачі за порушення правил, витівки конкурентів, накладання фільтрів на сайт ЯД або Гуглом, помилки в роботі хостингу і т.д. і т.п. Тобто. доведеться так нехило стежити за своїм дітищем, і швидко реагувати у нестандартних ситуаціях.

Висновок: Краще вкласти гроші в вже розкручений сайт (купити можна, наприклад, на біржі telderi , і займатися його подальшим просуванням. Поступово можна докуповувати сайти, створюючи мережу таких, і збільшуючи тим самим прибуток і охоплення).

Ідеальний варіант: найняти seo-фахівця, програміста, копірайтера, редактора, та організувати їхню роботу з сайтами, залишивши собі тягар управління цим бізнесом, та пасивний дохід. У крайньому випадку, якщо Вам не сподобається такий бізнес, то можна продати куплені сайти, знову ж таки на Телдері. Причому можна продати свої придбання і дорожче, якщо Ви добре з ними попрацювали.

3-й варіант: «Коштовні метали»

Курс на дедоларизацію економіки йде повним ходом, уряд намагається мінімізувати використання американської валюти у розрахунках. Простих людей це, здавалося б, не повинно торкатися, адже кожен вільний зберігати свої заощадження у тому вигляді, в якому забажає. Але значну роль грає інформаційний фон , тобто створення негативного образу та стимулювання відмови від використання.

Народ, який уже не раз бачив крах гривні, але при цьому жодного разу крах долара, звичайно, просто так не відмовиться від нього. Відповідно було прийнято рішення зробити певні поблажки в операціях з іншими активами. Таким чином з’явилися індивідуальний інвестиційний рахунок , про який поговоримо далі, а також відмова від оподаткування операцій із дорогоцінними металами .

Що це означає на практиці? Раніше не можна було просто взяти та купити зливок золота, а потім продати його за вигіднішою ціною. Люди відкривали металеві рахунки , але про саме фізичному золоті ніхто й не думав. Справа в тому, що операції оподатковувалися на додану вартість в 20% , що по суті зводило нанівець будь-який потенційно можливий прибуток і навіть призводило до збитків. Щоб просто вийти в нуль, потрібно було чекати зростання вартості жовтого металу на 20% як мінімум. Президент підписав закон, який скасовує цей податок з операцій і незабаром можна буде почати спекулювати вже з конкретно зливками.

 

Таким чином, список інструментів, куди можна інвестувати гроші, щоб вони працювали, доповнився пунктом, на чому можна спекулювати. Варіантів роботи всього два:

 1. Інвестування в золото . Просто купувати зливки та зберігати їх . Вони є різні по вазі, від дуже крихітних до досить великих. Кожен зливок супроводжується документом, тому жодних фальсифікацій не може бути. Вони вимагають акуратного зберігання, тому що проба золота висока, а сам метал дуже м’який і швидко з’являються пошкодження. Купувати краще у добре відомих банках, потрібно лише підібрати потрібний час – коли ціна на біржі стане відносно стабільною . Тут питання полягає в тому, наскільки запропонована банком ціна відрізнятиметься від ринкової. Чим спокійніше на ринку, тим ближчою до реальної вона буде. До речі, інвестуючи в золото , Ви також забезпечуєте себе захисним активом, який росте в кризу.
 2. Спекулювання на золоті . Відмінний варіант, але підходить переважно тим, хто має хоча б віддалене уявлення про торгівлю. Золото дуже волатильно , пояснюється це тим, що практично все золото, що торгується на біржі – це “паперове” золото, тобто контракти, що нескінченно перепродаються. Лише 3% угод проводиться з реальним постачанням фізичного металу. Тому буквально за тиждень можна побачити дуже сильні рухи в межах до 5-7%. Звичайно, зловити ідеальне дно і потім продати на маківці мало хто може, а ось взяти невеликий прибуток цілком під силу навіть далеким від торгівлі людям. Основна перевага полягає в тому, що навіть при невдалій покупці це залишається гарне вкладення, золото обов’язково зросте згодом, але доведеться почекати.

Також є і срібло , платина, паладій , але вони не такі цікаві як золото. До нього прикута увага інвесторів і спекулянтів, а от інші більше за інерцією рухаються – це приблизно так само, як на валютному ринку основну роль відіграє ставлення інвесторів до долара, а все інше вже вторинне.

4-й варіант: «Криптовалюта»

Інтерес до криптовалюти значно зменшився, але останній стрибок біткоїну знову підігріває бажання багатьох спробувати себе в цій галузі. Приклад зростання до 20 тис. доларів і подальший обвал до 3 тис. нікого нічого не навчив. Щоправда, тут можна резонно заперечити, що важливо лише підсумковий прибуток, тобто хто хотів, той купив дешево, а продав дорого перед обвалом. Але в цьому випадку потрібно поставити собі питання – а чи вистачить знань, терпіння і нервів, щоб кілька днів або тижнів або навіть місяців тримати заощадження по суті нічим незабезпеченій навіть не фізичній валюті?

Звичайно, біткоін не єдина криптовалюта, але саме від нього зазвичай залежать усі тренди. Коли він падає – всі падають, коли росте – все також зростають. Загалом, є 3 варіанти інвестування:

 1. Майнінг криптовалюти . Не дуже актуально, якщо немає можливості розжитися обладнанням за невеликі гроші та немає можливості отримувати електроенергію за зниженою ціною. Тут важливо прорахувати економічну доцільність, адже в більшості випадків люди вирішують майнути саме тоді, коли монета вже виросла і всім своїм виглядом показує намір рости далі. Але зростання не відбувається, ціна розгортається. Тому майнути слід тоді, коли ціна опустилася, а продавати намайнене вже в міру зростання. І все ж таки варто замислитися, чи треба це робити, ціни поводяться дуже волатильно, припускати щось складно. Та й масштаби домашнього майнінгу не дозволять робити це справді ефективно.
 2. Купівля криптовалюти . Це проста спекуляція і зовсім не надійний варіант куди вигідно інвестувати гроші. Тому розраховувати, що пощастить не слід. Початківцям у торгівлі не щастить, у результаті можна залишитися з незрозумілим активом, майбутнє якого не підпорядковується звичайній логіці та методам прогнозування. З іншого боку, ніхто не каже, що потрібно все заощадження взяти і вкласти в біткоін або ефір . Можна купити монету або половину за низькою вартістю і чекати на кратне збільшення ціни, тільки в цьому випадку ризик буде відносно виправданим. Разом з цим, потрібно бути готовим і до того, що певний момент гроші просто зникнуть. Загалом великий ризик, велика премія за ризик, якщо все йде як треба. Щоб заглибитись у цю тему, почитайте про особливості криптовалютного трейдингу .
 3. ICO . Є ще варіант взяти участь у ICO , але це точно варіант не для непідготовленого та недосвідченого інвестора. Зараз є безліч нових проектів, які виглядають вкрай привабливо, але при цьому нічого не обіцяють. Найкращий приклад – бузкоїн, який, здавалося б, мав однозначно вистрілити, враховуючи, яка медійна особа його просувала. Як результат – вкрай скромні результати ICO (близько 100 тис доларів зібраних коштів) , куди інвестувати гроші інвестори вважали за нерозумне. І більше року нічого не відбувалося, зараз пішли якісь рухи. А тепер уявимо, скільки таких проектів з’являється щомісяця, адже кожен із них має чимось виділятися. І все це на тлі того, що все частіше ICO стає просто шахрайською схемою, після проведення гроші зникають у складному офшорному ланцюжку фірм.

5-й варіант: “Інвестиції в акції компаній”

Це вже більш наочний і простий приклад того, куди можна інвестувати гроші без серйозних проблем, щоб вони приносили пасивний дохід.

Отже, фондовий ринок пропонує купити частку в будь-якій компанії . Тобто, купуючи акції, ми стаємо власниками частки. Відповідно, претендуємо і на частину прибутку. Для цього потрібно відкрити рахунок у брокера, що дуже просто. Враховуючи, яка висока конкуренція у російському середовищі, брокерські компанії намагаються запропонувати максимально вигідні умови та простий інтерфейс.

Дивіденди . Це якраз та сама частина доходу компанії, яку вона виплачує всім власникам акцій. Все залежить від того, який прибуток вона отримала за рік і яку частину цього прибутку вона спрямує на дивіденди . Кожен, хто купив акції, потрапляє в реєстр акціонерів, все дуже просто і автоматизовано, потрібно лише просто зробити угоду. Якщо і з цим виникають труднощі, то завжди можна звернутися до служби підтримки, яка дружелюбно і спокійно все пояснить, навіть якщо для цього буде потрібно годину часу (у цьому плані ми наближаємося до європейського рівня сервісу). Інвестувати в акції краще без використання кредитного плеча, тобто купувати акції рівно на ту суму, яка є, це позбавить можливих проблем із гарантійним забезпеченням.

Як і де придбати акції?

Як я вже сказав, потрібен брокер, що дає доступ до світових бірж. Є 2 види брокерів:

 1. Російські брокери . Для покупки акцій російських компаній цілком підійдуть російські брокери, наприклад, Тінькофф, Ощадбанк, ВТБ і т.д. Однак, якщо Ви збираєтеся купувати акції іноземних компаній, то краще скористатися другим варіантом.
 2. Іноземні брокери . Якщо ваша мета покупка американських, європейських, азіатських і т.д. компаній, то іноземний брокер підійде для цього краще. Наприклад можна навести таких брокерів, як Just2Trade, Saxo Bank і т.д.

Порада!

Якщо немає бажання розбиратися в тонкощах фінансової ситуації тієї чи іншої компанії, то можна просто брати « блакитні фішки » – так називають акції найбільших, найстабільніших компаній . Тобто це папери з найбільшою ймовірністю збереження дивідендів на високому рівні і, як не складно здогадатися, вартості акцій. Такі активи надійні, не вимагають постійного моніторингу – можна раз на пару тижнів просто поглядати, як там справи.

У будь-якому випадку, будь-яке значне зростання ту ж саму обговорюватиметься, по телевізору в тому числі, так що потрібний момент не буде втрачено – це актуально в тому випадку, коли йде заробіток на вартості акції, а не на дивідендах.

 

Загалом, все просто і не потрібно шукати складні ідеї, куди інвестувати гроші в 2022 році – беремо акції і спокійно чекаємо на прибуток, не за одним, так за другим сценарієм.

6-й варіант: “Облігації”

Ще більш консервативний варіант – інвестування в облігації . Прибутковість 5-6-7%, не оподатковується. Займаючи гроші державі, ми не ризикуємо взагалі нічим, тому що це де-факто найнадійніший позичальник із усіх можливих. Називаються вони ОФЗ ( облігації федерального позики ), купуються з того самого рахунку у брокера, про який говорилося раніше. Мають різний термін погашення, різну прибутковість, вибір досить великий. Також багатьох цікавить розклад виплати доходу – вся ця інформація зазначається в описі.

Ще один варіант – облігації великих компаній . Дохід буде більшим, але й мінімальні ризики з’являться. Хоча, якщо розглядати облігації гігантів ринку, то ці ризики залишаються нульовими. Облігації можна практично будь-якої миті продати, не чекаючи терміну погашення, правда, в цьому випадку, доведеться робити дисконт.

7-й варіант: «Нерухомість»

Інвестиції в нерухомість завжди актуальний варіант, який можна віднести до консервативних. Нерухомість завжди буде в ціні, тому що потреб у ній буде завжди.

Залишається визначитися – куди краще інвестувати гроші – в комерційну або некомерційну нерухомість . Основна відмінність полягає в тому, що виходить різна окупність таких вкладень. Донедавна можна було легко здавати квартиру в оренду та отримувати стабільний дохід, але зараз доведеться платити податки. Та й загалом усе значно ускладнилося. Тобто про окупність за 8-10 років не йдеться, тому навіть банківський депозит виглядає привабливо, оскільки дає порівнянну прибутковість.

До того ж завжди є ризик коливання цін на нерухомість , а визначити в якій фазі ринку ми зараз знаходимося практично неможливо – будь-які законодавчі ініціативи можуть знову все перевернути з ніг на голову.

8-й варіант: “Банківські депозити”

Найменш трудомісткий процес — інвестування у банківські депозити . Прийшли в офіс, відкрили рахунок, внесли гроші та й усе. Або взагалі все зробили через інтернет. Ставки по депозитах мало кого порадують, тому якщо вже орієнтуватися на безризикові вкладення, тоді краще буде розглянути варіант з державними облігаціями. Або робити внесок у валюті, але ставки будуть не високими – від 2% до 3,5%.

На дуже високі не варто розраховувати, а якщо і пропонують, то це не зовсім надійний банк. Якщо він лусне, то потім доведеться мати справу з Агентством Страхування Вкладів, і отримати вдасться лише обмежену страховим розміром суму.

Найголовніше, слід усвідомити, банківський внесок — це хороший спосіб зберегти вже наявний капітал, але не примножити, оскільки відсоткові ставки ледве покриватимуть інфляцію. Звичайно, є можливість, що Ви все-таки заробите за рік пару-трійку «реальних» відсотків, але не більше. Загалом, надійний , але не дуже вигідний варіант, куди можна вкласти гроші .

9-й варіант: «Бізнес»

На вигляд складно, а насправді просто. Той, хто хоче відкрити свою справу і так знає, що робитиме. А той, хто тільки шукає куди вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід, витратить купу часу на вивчення питання, оскільки його двома словами не описати.

Проектів зараз існує безліч, і все доведеться вивчати в пошуках відповідного. Важливо пам’ятати, що зараз розлучилося багато діячів, які пропонують лише ідею і план, а інвестиції шукають за. От таких треба триматися подалі.

Кращий варіант – входити часткою в будь-яке підприємство, що набирає обертів . Це буде дорожче, ніж якщо розпочати бізнес із нуля, але при цьому безпечніше. Можна провести аналогії з акціями та дивідендами – купуємо частку та отримуємо прибуток. А з новим проектом може вийти по-різному. Щоб бути підкованим у цьому питанні, вивчіть статтю про інвестиції у бізнес та його особливості .

Куди краще інвестувати у 2022 році?

Класичні варіанти інвестування коштів (банківські депозити, нерухомість, покупка ПІФів тощо) з роками практично не змінюються. Щось стає прибутковішим, щось, навпаки, стає менш привабливим. Але в цілому це також надійні варіанти, які не втрачають своєї популярності, стабільності.

Разом з цим також можна відзначити і зростання інтересу населення до вкладень, які обіцяють велику прибуток у порівнянні з перерахованими джерелами доходу. Якщо відкинути усілякі високоризиковані інвестиційні ідеї на кшталт купівлі біткоїну або майнінгу, то залишиться не так і багато. Зазвичай це вкладення реальний сектор виробництва.

Всі чули про те, що технологічний сектор у США перегрівається . Але є безліч ринків, які показують бурхливе і, головне, обґрунтоване зростання. Ось саме до таких і слід придивитись. Як хороший приклад можна навести китайське виробництво , особливо, в розрізі смартфонів. Частка “китайців” постійно зростає , компанії показують чудові фінансові результати. Можливо, за ними майбутнє і такі гіганти як Apple і Samsung згодом поступляться більшою частиною ринку, яку займають в даний момент.

Отже, ТОП-3 способи куди інвестувати у 2022 році

 1. Як один з перспективних варіантів куди можна вкласти гроші в 2022 році – це якраз акції китайських компаній , особливо, якщо є можливість взяти за невеликі гроші акції, що тільки набирає хід марки, або придивитися до ETF в цьому секторі. Та й взагалі, ETF можна сміливо назвати майбутнім приватного інвестування, потрібно лише зрозуміти, що цікавить та оцінити можливості.
 2. Інформаційні сайти . Саме час встигнути зайняти цю нішу і побудувати бізнес на сайтах, який приноситиме Вам хороший пасивний дохід з часом. У 2022 році це, як і раніше, буде актуальним. Але треба поспішити, тому що з кожним роком все складніше успішно стартувати у цій ніші. Так, цей спосіб вкладень грошей вимагає куди більше уваги від Вас, але це того варте. Так що, вперед на біржу Telderi підбирати собі потрібний веб-сайт для покупки.
 3. Криптовалюта . Ще один спосіб куди інвестувати гроші у 2022 році. Так, це ризикований актив, але зараз криптовалюта знаходиться в бичачому тренді, тому актуальним є криптовалютний трейдинг усередині дня, або пасивні інвестиції.

Висновок

З усього перерахованого зовсім неважко вибрати куди вигідно інвестувати гроші , щоб вони приносили дохід, потрібно лише визначитися зі своїми бажаннями, а також знайти той варіант, який підійде за сукупністю всіх факторів. Комусь ліньки реєструвати рахунок, інший цікавиться криптовалютою і готовий ризикувати заради отримання великого прибутку. Тут все індивідуально і справді універсального рішення немає.

Єдиний варіант збалансувати ризики та сподіватися на солідніший дохід – розподілити свої накопичення між різними варіантами – від консервативних державних облігацій до такого кота в мішку як криптовалюта, у тому числі ICO . Але треба пам’ятати, що в ризикові витівки не можна вкладати останні гроші, це як лотерея, може й не повезти.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close